Au Pair Amerika

Au Pair Amerika Programı

Au Pair Amerika programı sayesinde hiç para harcamadan Amerika’da çalışarak İngilizcenizi geliştirin. MBA için birikiminiz olan parayı İngilizcenizi geliştirmek için harcamak zorunda kalmayın.

Au Pair Amerika Programı nedir?

Au Pair Amerika Programı çok uzun yıllardır Amerika’da yapılan bir tür kültür değişim programıdır. Amaç tüm dünyadan 18 – 26 yaş grubundaki gençlerin Amerikalı ailelerin yanında belirli bir süre kalarak Amerikan kültürünü öğrenmeleri ve kendi kültürlerini Amerikalı aileye öğretmeleridir. Bu zaman zarfında da İngilizcelerini geliştirmeleridir. Bu program Amerikan hükümeti tarafından yetki verilmiş 16 Au Pair Acentası tarafından yürütülmektedir. Bu acentalar haricinde hiç kimse Amerika’ya Au Pair getirememektedir. Bu kadar büyük bir ülkede bu kadar az bir acentaya lisans verilmesinin sebebi programı kontrol altında tutabilmek ve programın amacından sapmasını engellemektir. Bu acentaların bir kısmıda şu anda ya gayri faal yada Türk au pair yerleştirmeyen acentalardır. Buda Türk adayların yerleşme şansını azaltmaktadır.

Programa kimler katılabilir ?

Programa 18 – 26 yaş grubunda , evli ve çocuk sahibi olmayan adaylar katılabilirler. İngilizce seviyesi olarak en az B1 yani Intermdiate seviyesi istenir ama İngilizce seviyesi B2 seviyesinde olan adayların şansı daha fazladır. Sürücü belgesine sahip olmak ve iyi derecede araba kullanmak aranan şartlar arasındadır. Şart olmamasına rağmen Üniversite mezunu olmak tercih sebebidir. Sigara içmemek , herhangi bir sağlık problemi olmamak , sabıka kaydı olmamak , hayvanlardan korkmamak aranan diğer şartlardır. Diğer aranan bir şart ise programa en az 12 ay katılma şartıdır. İsteyen adaylar 24 aya kadar programı uzatabilirler. Bu şartları sağlayan adayların ayrıca vize konusunda problem yaşamayacak adaylar olması gerekmektedir. Au Pair Vizesi için gerekli tüm bilgileri Au Pair Vizesi başlıklı blog yazımızda bulabilirsiniz.

Au Pair Amerika Programında şansı daha yüksek adaylar

Yukarıda bahsettiğimiz genel şartlar haricinde bazı adayların sahip oldukları artı özelikler sayesinde daha çabuk aile bulma konusunda şansları fazladır. Kimdir bu adaylar ? Özelikle mezun oldukları bölüm sayesinde bazı adaylar daha çabuk aile bulabilirler. Spor akademisi , konsevatuar , çocuk gelişimi , öğretmenlik fakülteleri , yabancı dil mezunları gibi. Ayrıca lisanslı sporcular , milli sporcular , spor antrenörleride aile bulma süresi açısından şanslı adaylar olarak sayabiliriz. daha önce Work and travel benzeri programlar ile Amerika’da bulunmuş olmakta artı sayılabilir.

Au Pair Amerika Programının size sağladıkları :

Öncelikle Au Pair Amerika programı size Amerika’da 12 ay dan 24 aya kadar hiç bir harcama yapmadan kalabilme imkanı sağlar. Amerikalı aileler Au Pairlerine özel oda vermek zorundadırlar. Au Pairler haftalık 195 Dolar cep harçlığı alırlar. Bunun haricinde eğitime katkı payı olarak senelik 500 Dolar Amerikalı Aile tarafından Au Pairlere verilir. Gidiş – Dönüş Amerika uçak bileti , sağlık sigortası ve 4 günlük bir au pair oryantasyonu au pairlere ücretsiz olarak sağlanır.

Au Pair sorumlulukları nelerdir ?

Au Pairler haftada 45 saat çalışmakla yükümlüdürler. Günde yaklaşık 9 saat gibi. Hafta sonları izin kullanabilirler. Au Pair görevleri arasında çocuklar ile ilgilenmek ( okul çağı ise okula götürüp getirmek , oynamak , derslerine yardım etmek gibi ) Bakılacak çocuk yaş grubu 0 – 2 de olabilmektedir . Böyle bir durumda bebeklerin altını değiştirmek , mamasını yedirmek , uyutmak , banyosunu yaptırmak , oynamak Au Pairlerin görevleri arasındadır. Hafif ev işleri konusunda ise çocuklar ile ilgili olan işler au pairlerin görevleri arasındadır. Çocukların odasını toplamak , giysilerini yıkamak ve ütülemek bu görevler arasında sayılabilir.

Au Pair Amerika program ücretleri , hazırlanması gereken evraklar , Au Pair Amerika vizesinde izlenecek yol haritası hakkında daha detaylı bilgi edinmek için bizlere iletişim sayfamızdaki telefonlarımızdan ulaşabilir yada Türkiye’de sadece Amerika’daki Au Pair Programını anlatan web sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Genel

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

duvar saksısı Sukulent Çeşitleri satın al Boyler Serpantin Tamiri Boyler Tamiri Boyler Servisi