Genel Öğrenci Vizesi

İngitere’de İşletme Yüksek Lisansı ( MBA ) yapmadan önce eğer İngilizcenizi geliştirmek ve MBA için gerekli olan IELTS 6.0 skrounu sağlamak için bir dil okuluna kaydolup İngiltere’de eğitim görecekseniz Genel Öğrenci vizesi olan Student Visitor Visa almalısınız.

Bu vize 2 ye ayrılmaktadır. 6 aya kadar olanlar ve 11 aya kadar olanlar . Genelde master yapacak öğrencilerin İngilizcelerindeki eksikleri gidermeleri ve IELTS 6.0 skorunu almaları için 6 ay yeterli olmaktadır.

ingiltere öğrenci vizesi

Tabi bu öğrencinin ilk İngiltere’ye giderkenki seviyesi ilede alakalıdır. Seviyesi Intermediate ve Upper Intermediate olan adaylar için 6 ay ile sınırlı olan vize türü yeterli olacaktır. Daha düşük seviyedeki adaylar için 11 ay vize almaları gerekebilir.

İngiltere Öğrenci Vizesi İçin Gerekli Evraklar

Bu vize türü Tier 4 akademik vize (Tier 4 Vizesi) türüne göre farklılık göstermektedir. Çok daha fazla evrak toplamanız gerekir. Bu vize türünde Vize memurları insiyatif kullanmakta ve sizleri vize almaya uygun bulmakta yada refüze etmektedirler.

Vize memurlarının en çok dikkat ettiği konular arasında sizlerin kim olduğu , ne iş yaptığınız , neden İngilizce öğrenmek istediğiniz , İngilizce öğrendikten sonra ne yapacağınız finansal durumunuz gibi konular gelmektedir.

Bu konulardan birinde dahi tatmin olmazlar ise vizenizi kolaylıkla red edeceklerdir. Bu sebep ile Genel Öğrenci Vizesine hazırlık çok önemlidir.

Bu vize türünde evrakların içeriği , kalitesi ve inandırıcılığı çok önemlidir. Bir başka zorluğuda Tier 4 akademik vize gibi sabit standart evraklara bağlı değildir. Her aday için evraklar farklılık gösterebilir.

Üniversitede okuyan bir öğrencinin alacağı evraklar ile , yeni mezun olmuş adayın alacağı evraklar farklılık gösterebilir. Hatta yeni mezun aday ile uzunca bir süre önce mezun olmuş bir adayın evraklarıda farklılık gösterecektir.

Çalışan bir aday ile yeni işe girmiş aday , kendi sponsor olan ile başkasını sponsor gösteren adayların evraklarıda farklılık gösterecektir. Anlayacağınız üzere her aday için farklı farklı vize evrakları hazırlanmalıdır.

Tüm Türkçe olan evraklar yeminli tercüme bürosu tarafından tercüme edilmelidir. Vize formu , vize ücreti ve vize randevusu hepsi internet üzerinden online yapılmaktadır.

Tüm bu işlemler tarafımızdan yürütülmekte ve hiçbir danışmanlık ücreti ALINMAMAKTADIR. Bu vize türünde İngiltere’deki dil okulundan gelecek kabul mektubununda önemi çok büyüktür. Öncelikle İngiliz Konsolosluğunun kabul ettiği okullar arasında yer almalıdır.

İngiltere öğrenci vizesi red nedenleri

Okulun gönderdiği mektup çok dikkatli hazırlanmalı , mektupta herhangibir hata olmamalıdır ( İsimdeki harf hatası , pasaport numarasının yanlış yazılması , kurs başlangıç ve bitiş tarihlerinde ki tutarsızlıklar gibi ).

29 Senelik vize tecrübemizle adaylarımızı vizeye en iyi şekilde hazırlamaktayız. Vize başarı yüzdemiz çok yüksektir. Zaten başta vizede sorun yaşayabilecek adayları uyarmakta , vize alabilmeleri için yapmaları gerek şeyleri detaylıca anlatmaktayız.gerekirse gidişlerini bir süre ertelemek suretiyle vize için gerekli olacak evrakları eksiksiz toplamalarını sağlamaktayız. Acele edip red almaktansa , belli bir süre hazırlanıp vizeye başvurmak çok daha mantıklıdır.

Bize Ulaşın

Genel öğrenci vizesi hakkında daha detaylı bilgi almak ve başvuru için iletişime geçin.