OPA

İngiltere’nin en seçkin okullarında MBA eğitimi.

Master of Business Administration

Başvuru Aşamaları

MBA Başvuru Aşaması

İngiltere’de işletme Yüksek Lisansı ( MBA ) yapmak üzere bize başvuran adaylarımızın öncelikle MBA yapacak vasıflara sahip olup olmadıklarını kontrol ederiz.

Bu vasıflara sahip olan adaylar ile bir sonra ki kayıt aşamasına geçeriz. Bu vasıflara sahip olmayan adaylara ise bu eksiklikleri gidermek için gerekli bilgileri verir yardımda bulunabileceğimiz bir konu varsa kendilerine yardımcı oluruz.

En yaygın sıkıntı İngilizce seviyesindeki yetersizliktir. En başta gelen şartlardan biri olan IELTS skorunun 6.0 olmasıdır. Bu seviyesi olmayan adaylara İngiltere’de ekonomik dil okullarımız sayesinde bu sorunu gidermek için yardımcı oluruz.

IELTS skoru 6.0 olan ve bunu belgeleyebilen adaylar ile ikinci aşama olan evrak toplama aşamasına geçeriz. Evrakları hazırlama konusunda adaylarımıza yardımcı olmaktayız.

Evraklarını tamamlayan adayların evraklarını London School of Commerce göndermek suretiyle adayların kayıt işlemlerini tamamlamış oluruz. Bu aşamadan sonra okuldan gelecek kabul beklenmektedir. Kabul gelene kadar geçecek sürede adaylarımızın vizeye hazırlanma süreci başlamaktadır.

Vize konusu çok hasasstır ve birçok değişkene bağlıdır. Vize başvurusunda yapılacak bir hata, adayın vize reddi alması ile sonuçlanacaktır.29 Yıllık vize tecrübemiz sizleri en iyi şekilde vizeye hazırlamamıza imkan vermektedir.

Tier 4 vizesi kısmında sizlere vize için gerekli belgeleri açıklayacağız. Okuldan kabul mektubu gelmesini takiben eş zamanlı olarak vize hazırlıklarıda tamamlandığı için konsolosluk sayfasından online vize başvurusunun yapılması ve vize randevusunun online tarafımızdan alınması gerçekleşmektedir. Bu tüm işlemler için hiç bir danışmanlık ücreti alınmamaktadır.

İngiltere MBA

Neden İngiltere’de MBA

ingiltere'de mba yapmakİngiltere’de MBA yapmanız için 5 temel sebep sayabiliriz :

1 ) İngiltere’de MBA programlarının 1 Yıl olması : Bu adayların hem zamandan hem paradan tasarruf etmesini sağlar. Böylelikle çalışma hayatına daha kısa sürede atılabilirler.

2) Endüstri ile yakın bağlantılar : Birçok İngiltere üniversitesi ve işletme okulu, endüstri liderleriyle yakın bağlara sahiptir ve öğrencilere bir gün çalışabilecekleri büyük şirket ve kurumlarla tanışma fırsatı sunar.

3) İş Bağlantıları ve Network : İngiltere’deki tüm işletme okullarının sahip olduğu iş ve endüstri ile olan yakın ilişkiler nedeniyle, özel etkinliklerde, konferanslarda ve seminerlerde çok sayıda insanla tanışma imkanı bulunmaktadır. Bu adayların kuracakları ilişkileri sürdürerek gelecekteki kariyerine fayda sağlayabilmektedirler.

4 ) İngiltere’deki İşletme Okullarının Ünü : İngiltere’deki Okullar dünyaca üne sahiptir. Bir İngiliz Üniversitesinden alacağınız MBA diploması CV nize çok şey katarak diğer adaylar arasında sivrilerek sıyrılmanızı sağlayacaktır.

5 ) Düşük Maliyet : İngiltere’deki okullar Türk öğrenciler için özel indirimler sunmaktadır. İngiltere’nin yakın olması ulaşım masraflarınıda diğer okyanus aşırı ülkelere göre daha ucuz olmasını sağlamaktadir. Ayrıca İngiltere’de yaşam giderleri ( İngiltere’de yaşam linkinde detaylıca bulacağınız gibi ) diğer birçok ülkeye göre daha ekomomiktir.

MBA Programı

MBA Program İçeriği

MBA programında 3 ana bölüm bulunmaktadır. Bunlar;

 • International Business – Uluslararası İşletme
 • Marketing – Pazarlama
 • Finance – Finans

Master programında okuyacağınız dersler ise şunlardır;

1. Dönem

 • Marketing Management – Pazarlama Yönetimi
 • Financial Analysis & Management – Finansal Analiz ve Yönetimi
 • Managing Human Capital and Entrepreneurship – İnsan Sermayesi ve Girişimciliğinin Yönetilmesi

2. Dönem

 • Research Methodologies – Araştırma Metodolojileri
 • International Business – Uluslararası İşletme
 • Strategic Marketing – Stratejik Pazarlama

SEÇMELİLER:

Marketing – Pazarlama

 • Strategic Marketing – Stratejik Pazarlama
 • International Marketing Management – Uluslararası Pazarlama Yönetimi

Finance – Finans

 • Corporate Finance – Kurumsal Finans
 • Financial Markets and Investment Analysis – Finansal Piyasalar ve Yatırım Analizleri

International Business – Uluslararası Ticaret

 • International Business – Uluslararası İşletme
 • International Marketing Management – Uluslararası Pazarlaam Yöntemi

3.Dönem ; Öğrenciler aşağıdaki onaylanmış çalışma yöntemlerinden birini üstleneceklerdir. Bu, Kurs Liderleri tarafından onaylanacaktır:

 • Integrated Case Study – Entegre Vaka Analizi
 • Business Development Proposal – İş Geliştirme Önerisi
 • Dissertation – Tez
Şartlar Nelerdir ?

MBA Şartları

Mba yapmak için şartlar nelerdir1 ) 21 yaş ve üzerinde olmak.
2 ) 4 Yıllık Bir Üniversite diplomasına sahip olmak.
3 ) En az 2.2 Not ortalamasına sahip olmak.
4 ) IELTS ingilizce seviye sınavından en az 6.0 Not ortalamasına sahip olmak.
5 ) Bir Profesör referansı kabul almanızda kolaylık sağlar.
6 ) İş deneyimi bazı okullar kabul için iş deneyimini şart koşmaktadır.

Ne İşe Yarar ?

MBA Ne İşe Yarar

Mba ne işe yarar ?
Mba ne işe yarar ?

Yeni İnsanlar tanımanıza yardımcı olur : Bir deyiş vardır , Ne bildiğin değil kimi tanıdığın önemlidir diye. MBA yaparken birçok yeni kişi ile tanışırsınız . Birçok Profesör etrafınızda olacaktır. Birçok ülkeden yüksek lisans yapan belli kariyerdeki insanlar ile tanışma fırsatınız olacaktır. Buda size ilgilendiğiniz birçok firma için kapı açacaktır. Bunun haricinde birçok okul yüksek lisansınız boyunca paneller düzenleyecek ve bu panellere iş adamlarını davet edecektir. Buda size bu iş adamları ile tanışma fırsatı verecektir.

MBA, diğer fonksiyonel alanlar ve endüstriler hakkında bilgi edinmenize yardımcı olabilir: Bir endüstriden diğerine geçmek isteyen öğrenciler, MBA’in yeni endüstri için gerekli olabilecek spesifik bilgilerle onlara yardımcı olabileceğini göreceklerdir.

Daha fazla para kazanmanızı sağlayacaktır : Sonuç olarak MBA yapmak size maaşlarınızda hissedilebilir bir artış sağlayacaktır.

Neden MBA ?

Neden MBA Yapmalı ?

MBA kariyer gelişiminize yardımcı olur; MBA yapmak için en yaygın sebeplerden biri, birçok insan için kariyerlerinde bir sonraki adıma geçebilmesidir.

Kariyerini geliştirmek isteyen herkez MBA yapmalıdır. Bazen, belirli bir süre çalıştıktan sonra, insanlar kariyerlerinde belirli bir seviyeye ulaştıklarını ve yönetim düzeyindeki pozisyonlara ulaşmak için başka bir şeye ihtiyaç duyduklarını fark ederler.

İşletme Yüksek Lisansı ( MBA ) yönetim seviyesindeki pozisyonlar için başvuru yaparken iyi bir avantaj olacak liderlik veya stratejik düşünme gibi iş becerilere sahip olmanızı sağlar.Bir firmada yükselebilmek , yönetim kademesinde söz sahibi olmak için MBA çok büyük avantajlar sağlamaktadır. İsminden de anlaşıldığı gibi İŞLETME yüksek lisansı bir işletmeyi yönetebilmek için gerekli olan bilgilere sahip olmanızı sağlar.

MBA

MBA Nedir?

mba nedir ?

İşletme Yüksek Lisans (MBA) iş ve yönetim kariyer için gerekli becerileri geliştirmek için tasarlanmış uluslararası tanınmış bir derecedir.

Ancak, MBA değeri kesinlikle iş dünyası ile sınırlı değildir. MBA derecesi kamu sektöründe, hükümette, özel sektörde ve diğer alanlarda bir yönetim kariyeri peşinde olanlar için de yararlı olabilir.

MBA programlarının çoğu, muhasebe, ekonomi, pazarlama ve operasyonlar gibi konuların “çekirdek” müfredatının yanı sıra katılımcıların kendi kişisel ya da mesleki tercihlerine fayda sağlayan seçmeli dersleri de içerir.

MBA şu anda dünyadaki en popüler profesyonel yüksek lisans programıdır. Bugün dünya çapında 2500’ün üzerinde MBA programı vardır ; çoğu İngilizce olarak sunulmaktadır.

İngiltere’de MBA Eğitimi Hakkında Bilgi Almak İçin

Bizimle iletişime geçin..