İngiltere Öğrenci Vizesi Kaç Günde Çıkar ?

İngiltere Öğrenci vizesi kaç günde çıkar

İngiltere Öğrenci vizesi kaç günde çıkacağı birçok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Bunların en başında başvuru yapılan dönem gelmektedir. Yılın belli başları döneminde konsolosluk çok yoğun olmaktadır. Bu dönemlerde yapılan başvurlar sonrası bekleme süresi oldukç a uzamaktadır.

Bu dönemlerin başında Noel dönemi gelmektedir. Noel öncesinde yapılan öğrenci vizesi başvurularında bekleme süresi 3 – 4 haftya kadar uzamaktadır.

Bunun başlıca 2 sebebi vardır;

Birincisi ve bizce en önemlisi Noel tatili için İngiliz Konsolosluğu vize personelinin büyük bir bölümünün İngiltere’ye tatil için dönmesidir. Buna ters orantılı olarakta İngiltere’ye tatil amaçlı gidenlerin sayısındaki artış ile bu sürenin dahada uzamasına neden olmaktadır. Çünkü İngiliz konsolosluğuna yapılan vize başvurları kategori olarak ayrılmamakta başvuru sırasına göre işleme alınıp sonuçlandırılmaktadır. Yani Tursit vizesi yada İngiltere öğrenci vizesi arasında öncelik anlamında bir fark yoktur. Hangi vize türü önce başvurmuşsa o vize daha önce sonuçlanacaktır.

İkinci yoğun dönem ise yaz aylarıdır. Bu aylarda İngiltere öğrenci vizesi başvurularında çok büyük bir artış olmaktadır. Türkiyede okulların tatil olması ile İngiltere’de dil eğitimi almak isteyen öğrencilerin sayısındaki artış buna ek olarak yaz tatillerini İngiltere’de geçirmek isteyen turistlerin de katılması ile vize başvurularında büyük bir artış olmaktadır. Bunu zaten vize başvurusu esnasında alınan vize randevu tarihlerinden de anlamak mümkündür.

Normal yıl içindeki durgun sezonda ertesi güne yada 2 – 3 gün sonrasına randevu tarihi alınabilirken yoğun dönem dediğimiz Noel ve yaz aylarında randevu tarihi alabilme süresi 1 hafta 10 güne kadar çıkabilmektedir. Buda vize başvurlarındaki büyük artıştan kaynaklanmaktadır.

İngiltere Öğrenci vizesi kaç günde çıkar ?

Buna ek olarak vize personelininde eksilmesi İngiltere Öğrenci vizesi kaç günde çıkar sorusuna malesef 3 – 4 haftadan önce çıkmaz cevabını vermemize neden olmaktadır. Öğrenci vizesini süresini etkileyen diğer faktörler arasında adayın vasıfları ve vize için konsolosluğa sunduğu evraklarda etkili olmaktadır.

Hızlı ve sorunsuz bir vize başvurusu için 29 Yıllık deneyimiz ile sizlere ücretsiz bir vize danışmanlığı sunmaktayız. Aklınıza takılan her türlü vize hakkında sorularınız için bizlere ulaşabilir veya daha detaylı bilgi almak için Genel Öğrenci vizesi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

İngiltere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

duvar saksısı Sukulent Çeşitleri satın al Boyler Serpantin Tamiri Boyler Tamiri Boyler Servisi