İngiltere Öğrenci Vizesi Ücreti

ingiltere öğrenci vizesi fiyatları

İngiltere öğrenci vizesi ücretini ikiye ayırarak inceleyebiliriz;

Bunlardan birincisi Student Visitor visa ( Öğrenci ziyaretçi vizesi ) olarak bilinen vize türüdür.

Bu vize türüde kendi içinde ikiye ayrılmaktadır. Kısa dönem olarak adlandırılan 6 aya kadar olan İngiltere öğrenci vizesi ve 11 aya kadar olan İngiltere öğrenci vizesi şeklinde sınıflandırılabilir. 6 aya kadar olan İngiltere öğrenci vizesi fiyatı 126 Dolardır. 11 aya kadar olan İngiltere öğrenci vizesi ücreti ise 242 Dolardır. Neden Pound değilde Dolar olduğu konusunda net bir bilgi olmamak ile birlikte bu İngiltere öğrenci vizesi ücretlerinin kredi kartından online çekildiği için ve tüm dünyada birçok kredi kartında pound ile işlem yapılamadığından dolayı olduğunu düşünmekteyiz.

Esasıda ücret pound olarak belirlenmekte ve GBP/USD ( İngiliz Pound / Amerikan Doları ) paritesine göre ayarlandığı için hergün farklılık göstermektedir. Bir gün 126 dolar iken ertesi gün 123 Dolar olabilmektedir. GBP/USD paritesi değiştikçe bu ücretlerde ufak oynamalar olmaktadır.

Esas baz alınan İngiltere öğrenci vizesi fiyatları İngiliz hükümetinin Home Office ( İçişleri Bakanlığı ) sayfasında belirtilen 6 aya kadar olan İngiltere öğrenci vizesi ücreti 97 Poundtur. 11 aya kadar olan İngiltere öğrenci vizesi fiyatı ise 186 Poundtur.

Tier 4 Öğrenci vizesi

Diğer bir öğrenci vizesi türü olan Akademik vize için farklı bir vize ücreti uygulanmaktadır. Tier 4 Öğrenci vizesi diye bilinen bu vize türü siz MBA ( İşletme Yüksek Lisansı ) yapacak adayların alması gereken vize türüdür. Yani sizin ödeyeceğiniz olan vize ücreti yukarıda bahsettiğimiz Student Visitor Visa yani Öğrenci ziyaretçi vizesi ücretinden farklı olacaktır. Tier 4 Akademik Vize ücreti İngiltere Home Office ( İçişleri Bakanlığı ) tarafından 348 Pound olarak belirlenmiştir. Buda yaklaşık 450 Dolar yapmaktadır.

İngiltere Öğrenci vizesi ücretleri

İngiltere Öğrenci vizesi ücretleri internet üzeriden kredi kartı ile dolar bazında tahsil edilmektedir. Unutulmamalıdır ki İngiltere hiç bir İngiltere vize ücretinin iadesi olmadığı gibi İngiltere Öğrenci vizesi ücretlerininde iadesi yoktur. Vize alamamanız durumdan vize ücreti iadesi yapılmaz. Yeniden başvurmanız halinde yukarıda bahsettiğimiz vize ücretlerini malesef yeniden ödemek zorundasınız. Bu neden ile İngiltere Öğrenci vizesi başvurusu yaparken deneyimli bir Yurtdışı Eğitim firmasından danışmanlık almanız çok önemlidir. 29 Yıllık Timoti Yurtdışı Eğitim olarak siz MBA ( İşletme Yüksek Lisans ) adaylarına Vize danışmanlığını ücretsiz olarak vermekteyiz.

İngiltere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

duvar saksısı Sukulent Çeşitleri satın al Boyler Serpantin Tamiri Boyler Tamiri Boyler Servisi