İngiltere Yüksek Lisans Burs

ingiltere yüksek lisans burs nasıl alınır

İngiltere’de Yüksek lisans bursu almak oldukça zordur. Bunun için çok araştırma yapmalısınız. Tabii araştırmanın haricinde Türkiye’deki not ortalamalarınız oldukça yüksek olmalıdır. İngilizce seviyenizde burs almanızda önemli bir rol oynamaktadır.

IELTS skorunuzun en az 6.0 ortalamada olması gerekir.Tüm bileşenlerden ( okuma, dinleme, yazma ve konuşma ) en az 5.5 olmak üzere ortalamanız 6.0 olmalıdır.Üniversiteler ile uzun yazışmalar sonucunda burs almanız mümkün olabilmektedir. Burs oranları üniversiteden üniversitye , bölümden bölüme ve herşeyden önemlisi öğrencinin başarısına göre öğrenciden öğrenciye değişmektedir.

Tam Burs almak oldukça zordur. Bazı Üniversiteler Türkiye için burs kapsamında indirimler yapmaktadırlar. Bunlardan bir taneside London School of Commerce dir. Bünyesinde yer alan 2 ünversiteden için Türk öğrencilere oldukça uygun fiyatlar ile MBA ( İşletme Yüksek Lisans ) imkanı sunmaktadır. Birinci Üniversitesi olan University of Suffolk dan Türk öğrenciler için 4940 Pounda MBA eğitimi vermektedir. YÖK denkliği olan bu Üniversitenin tek dez avantajı yasal çalışma izni olmamasıdır.

Ama İlla çalışma izni olsun derseniz London School of Commerce bünyesindeki ikinci Üniversite olan University of West Scotland kampüsünde MBA yapabilirsiniz. YÖK denkliği olan bu üniversitede yasal çalışma izniniz olmaktadır ve sadece 6450 Pound gibi düşük bir bütçe ile İşletme Yüksek Lisans diplomasına sahip olabilirsiniz.

Yani Burs veren diğer pahalı üniversitelerden %50 İngiltere Yüksek Lisans Bursu alsanız bile bu rakkamlara ancak inebilirsiniz.Tabii % 50 burs almakta gerçekten çok zordur. Uzun yazışmalar ve görüşmelerden sonra ulaşabileceğiniz bursların oranlarıda çok değişkenlik göstermektedir. Yukarıda bahsettiğimiz detaylar burs oranlarınızı etkileyecektir.

Bu detaylar ile uğraşmak yerine London School of Commerce ile İngiltere’de Yüksek Lisans Bursu almış gibi çokinidirimli fiyatlar ile MBA ( İşletme Yüksek Lisans ) yapabilirsiniz. Timoti Yurtdışı Eğitim olarak sizlere başvuru aşamasından , kayıt aşamasına , kabul aşamasından vize aşamasına kadar her konuda ÜCRETSİZ danışmanlık vermekteyiz. Bu hizmetlerimize ek olarak sizlere İngiltere’de ekonomik konaklama bulmada ve İngiltere’de iş imkanları konusunda da her türlü desteği vermekteyiz.

İngiltere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

duvar saksısı Sukulent Çeşitleri satın al Boyler Serpantin Tamiri Boyler Tamiri Boyler Servisi