İngiltere’de MBA için gerekenler

İngiltere'de MBA için gerekenler

İngiltere’de MBA Yapmanız için Gerekli Herşey

İngiltere’de MBA için gerekenler arasında tabii en öncelikli olarak 4 yıllık bir lisans diplomasına sahip olmanız gelmektedir. Bunu hemen takip eden olmazsa olmaz şart İngilizce seviyenizdir.

Hem okuldan kabul hemde İngiltere Konsolosluğunun akedemik vize olarak adlandırdığı Tier 4 vizesini alabilmeniz için IELTS sınavından 6.0 almanız gerekmektedir.

Ortalamnız 6.0 olurken tüm bölümlerden en az 5.5 puana sahip olmanız şarttır. Ayrıca bu sınava konsolosluğun kabul ettiği sınav merkezlerinden birinde girmeniz çok önemlidir.

Aksi taktirde sınav sonucunuz konslolosluk tarafından kabul görmeyecek ve Tier4 vize şartlarından olan bu skora sahip olmadığınız için vizeniz olumsuz sonuçlanacaktır.

Böyle bir problem ile karşılaşmamak için sınav merkezinize kesinlikle bu sınav sonucunu İngiltere Tier 4 vizesi için kullanacağınız vurgulayınız. Aksi taktirde tüm emekleriniz ve çabalarınız boşa gidecektir.

Seçtiğiniz okul sizden transkriptleriniz ve vizede de gerekli olacak banka hesap dökümlerinizi isteyecektir. Özelikle banka dökümleriniz güncel yeni tarihli olmalıdır. Ayrıca Banka personeli tarafından çift imzalı olarak verilmeldir. ( Vizeye giderken bu imzaları atan banka personelinin imza sirkülerlerini almayı unutmayın ).

Bu dökümanları eksiksiz okula sunmanızı takiben okul size Kabul mektubunu düzenleyecektir. Bu mektubun en büyük özelliği CAS ( Confirmation of Acceptance for Studies ) numarası içermesidir.

Zaten bu numara olmadan Tier 4 akademik vizeye ( mba.info.tr/tier-4-vizesi) başvurmanız imkansızdır. Bu numara her öğrenci için özel olarak üretilir. Bu numara artık öğrencinin kimlik numarsı gibidir. Bu numara vize almanız için gerekli olan 40 Puanın 30 puanını oluşturmaktadır.

Okullarda vize konusunda hassas davranmaktadırlar çünkü öğrencilerin red alması okulların kredibiletisini etkilemektedir.

Ve hatta düzenledikleri CAS numaralarından % 10 kadar öğrenci red alırsa okul Highly Trusted denilen Yüksek güvenilirlik lisansını kaybetmek durumunda kalmaktadır ki bu okulun belirli bir sure CAS numarası üretememesi yani yeni öğrenci kayıt alamaması anlamına gelmektedir.

Takdir edersiniz ki bu okulların isteyeceği en son şeydir.

İngiltere’de MBA için gerekenler arasında yer alan belli başlı detayları yukarıda özetlemeye çalıştık. Bunun haricinde aklınıza takılan tüm soruları bizlere whatsapp hattımızdan , elektronik posta ile yada telefon ile arayarak sorabilirsiniz.

İngiltere’de MBA için gerekenler adaydan adaya değişiklikler gösterebilmektedir. Bu sebep ile Program sorumlularımız ile temasta olmanız sizlerin gereken evrakları doğru bir şekilde hazırlamanızı sağlayacaktır.

İngiltere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

duvar saksısı Sukulent Çeşitleri satın al Boyler Serpantin Tamiri Boyler Tamiri Boyler Servisi