İngiltere’de MBA Şartları

İngiltere'de mba şartları nelerdir

İngiltere‘de MBA şartları üniversiteden üniersiteye değişmek ile birlikte genel anlamda bir birine benzemektedir. Bu şartların başında olmazsa olmaz tabii ki Türkiye’de 4 yıllık bir Üniversite bitirmiş olmak ve 4 Yıllık Üniversite diplomanızı almış olmak gelmektedir.

İkinci olmazsa olmaz ise İngilizce seviyenizdir. Bu seviye sadece bazı üniversitelerde IELTS 6.0 bazı üniversitelerde ise IELTS 6.5 olarak belirlenmiştir. IELTS skoru aynı zamanda Tier 4 Vizesi içinde olmazsa olmazlar arasında yer alır.

Sitemizdeki Tier 4 vizesi bölümünde zaten Tier4 vizesini detaylıca anlatmıştık. IELTS sınavına girmeden önce MBA Program sorumlumuz ile mutlaka görüşün. Konsolosluğun istediği bazı kriterler bulunmaktadır. Bu kriterlere uymayan bir sınava girerseniz geçerli not alsanız bile Konsolosluk bu sınavınızı kabul etmeyecek ve vizenizi red edecektir. Onca emeğinizin ve paranızın boşa gitmemesi için bu konuya çok dikkat etmelisiniz.

İngiltere’de MBA Şartları

İngiltere'de MBA şartları nelerdir

İngiltere’de MBA şartları

Diğer şartlar arasında iş deneyimini sayabiliriz. Ama Danışmanlığını yaptığımız iki Üniversite ( Suffolk University ve West Scotland ) İş deneyimini kabul şartları arasında istememektedir. Bu saydığımız şartlar haricinde Okullar vizede sorun yaşanmaması amacıyla vizede vize memurunun görmek istediği banka cüzdanındaki 28 gün kuralına göre yatan para miktarını bir banka mektubu ile kanıtlamanızı isterler. Bankadan alacağınız mektup güncel ve ıslak imzalı olmalı ve ek olarak 28 günlük hesap hareketlerini gösteren banka hesap ekstresi eklenmelidir. Böylelikle Vize memuru paranın kesintisiz olarak çekilmeden 28 gündür hesapta yattığını görebilmektedir. Hesap hareketleri ekstreside kaşeli ve ıslak imzalı olmalı ayrıca imzalayan banka memurlarının imza sirkülerleri eklenmelidir.

Madde madde İngiltere’de MBA şartları nelerdir sıralayacak olursak :

1 ) 4 Yıllık Üniversite Diplomanız
2 ) İngilizce Transcriptleriniz
3 ) İngilizce seviyenizi kanıtlayana IELTS 6.0 yada IELTS 6.5 sınav skorunuz
4 ) Üniversitesine göre varsa İş deneyiminiz ve referans mektuplarınız.
5 ) Vize için gerekli olan banka hesap detaylarınız
6 ) Kendiniz tanıtan ve neden İngiltere’de MBA yapmak istediğinizi anlatan niyet mektubu
Bu yukardaki maddelere ek olarak okul pasaport fotokopinizide isteyecektir.

İngiltere’de MBA şartları ile ilgi bilmek istediklerinizi ve daha fazlasını İngiltere MBA sayfamızda bulabilirsiniz.

İngiltere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

duvar saksısı Sukulent Çeşitleri satın al Boyler Serpantin Tamiri Boyler Tamiri Boyler Servisi