Londra’da Ulaşım

londra'da ulaşım nasıl

londra'da ulaşım


Londra’da Toplu Ulaşım

Londra, şehrin 32 ilçesine yayılan entegre otobüs, nehir ve yeraltı yol sistemleri ile dünyanın en büyük kentsel ulaşım ağlarından birine sahiptir.
Londra’da seyahat edebileceğiniz tüm yollarla ilgili daha fazla bilgi edinmek için aşağıdaki yazımız inceleyebilirsiniz.

Londra Otobüsleri

Londra’nın ikonik çift katlı otobüsleri, şehir içinde seyahat etmenin hızlı, kullanışlı ve ucuz bir yoludur. Yol boyunca birçok gezi olanağı vardır.

Londra Metrosu

Londra Metro ağı veya “Tüp” Londra’nın merkezine gidip gelmek için en hızlı ve en kolay yoldur ve İngiltere’nin başkentindeki insanların çoğunun ayrılmaz bir parçası olacaktır. Metro durakları oldukça sık ve bir birlerine yakınıdır.

Docklands Hafif Raylı Sistem

Londra’nın yenilikçi, sürücüsüz Docklands Hafif Raylı Sistemi (DLR), Doğu ve Güney Doğu Londra’nın bazı kısımlarına hizmet vermektedir.

Nehir Otobüs Hizmetleri

Nehir kenarında seyahat etmek, Londra’yı dolaşmanın harika bir yoludur. Trafiği yenecek ve yol boyunca Londra’nın muhteşem manzarasının tadını çıkartabilirsiniz.

Yerel Trenler

Tramvaylar, Londra’nın güneyindeki Wimbledon, Croydon, Beckenham ve New Addington bölgelerinde hizmet vermektedir.

Londra’da en ekonomik olarak Oyster Card ile ulaşım sağlayabilirsiniz. Öğrenci olduğunuz için Öğrenci indirimli Oyster card kullanabilirsiniz.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir