Londra’da Yaşam


İngiltere’nin Başkenti Londra’da Yaşam

İngiltere’nin başkentinde yaşamak birçok insanın yapmayı arzuladığı bir şeydir . Londra Dünyanın belli başlı başkentlerinden biridir.

Bu şehirde sesiz sakin yeşil parkları , muhteşem tarihi binaları , tiyatroları , müzeleri , sarayları , katedralleri bulmanız mümkündür. Bunun yanında eğlence ve alışveriş adınada birçok şeyi bulabileceğiniz bir şehirdir. 7/24 yaşayan bir şehirdir. İyi bir rehberlik sayesinde diğer dünya başkentleri ile kıyaslandığında en ekonomik yaşanabilecek bir şehir olduğunu söylemek yanlış olmaz.

Londra gerçekten çok kültürlü bir şehir olmasına rağmen, yüzyıllar boyunca kök salmış olan gelenekleri ve kültürü hala çok fazla hissedilmektedir. Londra canlı ve sürekli değişen bir şehirdir.Bazı kentler insanı hayran bırakan tarihi binalarıyla ünlüdür .Bazı kentler siyasetin merkezidir , bazılarıda kültür, ticaretin ve ekonominin , bazı şehirler ise insanı yeni olduğu için cezbeder.

Londra’yı eşsiz kılan ise tüm bunların bir araya toplanmasıdır. Bu kentte her zaman insanın göreceği , gezeceği , bir yerler ve zevkle yapacağı , keşfedeceği bir şeyler bulunur. Londra’da sıkılmak mümkün değildir.

Londra’yı çekici kılan unsurların başında yeniyle eskinin iç içe olması gelmektedir. Aktif hareketli yaşamı seven kişilerin yanında sesiz sakin bir hayat seven insaların bile sevebileceği bir şehirdir. Merkezde ne kadar hareketli , yoğun bir hayat varsa , şehir merkezinden biraz uzaklaştığınızda sesiz sakin bir hayat yaşayabileceğiniz müstakil bahçe içinde evlerin olduğu yerlere ulaşmanız mümkündür. Londra birçok büyük başkente göre çok daha güvenlidir. Suç oranı en düşük olan başkentler arasında sayılabilir.

Ulaşım ağı çok gelişmiştir ve çok kolay ulaşım yapmanızı sağlayacak bir metro sistemine sahiptir. Yer altından çıkmadn Londra’yı boydan boy geçmeniz mümkündür. Sitemizdeki Londra’da Ulaşım başlıklı yazımızda detaylıca Londra’daki ulaşım alternatiflerine değindik. İngiltere genelinde ulaşım pahalıdır. Ama Ucuz Öğernci Oyster Card ile oldukç aucuz ulaşım sağlamanız mümkündür.

Londra Sokak pazarlarında ucuz alışveriş yapmanız mümkündür. Hem çok renkli , hem çok eğlenceli hemde sebze meyvanın çok taze olduğu bu sokak pazarlarını mutlaka zityaret etmelisiniz. Turistlerinde uğrak yeri olan Londra’nın en popüler sokak pazarları arasında Covent Garden , Borough , Camden Lock Greenwich pazarlarını sayabiliriz.

Londra’da ekonomik yaşayabilmek için nerde nasıl kalacağınızı , nerelerden alışveriş edeceğinizi, nasıl ucuz ulaşım kullanacağınızı bilmeniz gerekir. 29 Yıllık deneyimimizle bu konuları sizlere en ince detaylarına kadar anlatacağız. Sitemizdeki Londra’da konaklama başlıklı yazımızda konaklama ile aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz.

İngiltere MBA

Londra’da MBA ( işletme Yüksek Lisansı ) yapmanın sanıldığı kadar pahalı olmadığını göreceksiniz. Londra’da çalışma imkanlarıda çok fazla olduğu için , çalışarakta yaşam giderlerinizi karşılayabilirsiniz. Sitemizdeki İngiltere’de Tier Vizesi ile çalışma bölümünde tüm detayları bulabilirsiniz. Timoti Yurtdışı Eğitim olarak sürekli yanınızda olacağımızdan emin olabilirsiniz.

Yorum Yok

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir