İngiltere öğrenci vizesi için gerekli evraklar 2018

İngiltere öğrenci vizesi için gerekli evraklar

İngiltere öğrenci vizesi için gerekli evraklar başvuracağınız öğrenci vizesine göre değiliklik gösterecektir. Hatta hazırlanacak öğrenci vizesi evrakları her aday içinde değişiklik göstermektedir. 2 tür öğrenci vizesi olduğu için önce Student visitor visa diye bilinen Ziyaretçi öğrenci vizesi için gerekli evraklardan bahsetmek isterim. Bu vize türünde vize daha çok adayın hazırlayacağı evraklar ile bire bir alakalıdır.

Vizeyi alıp yada alamamak adayın İngiltere öğrenci vizesi için gerekli evraklar için gösterdiği özen ve çaba ile doğru orantılıdır. Yukarda da bahsettiğm gibi bu vize türünde adayın vasıfları çok önemlidir. Adayın neden İngilizce öğrenmek istediği , döndükten sonra ne yapacağı , dönmek için ne gibi sebepleri olduğu ve bunu evraklar ile nasıl kanıtlayabildiği önemlidir.

Örnek verecek olursak bir üniversite öğrencisi hazırlayacağı İngiltere öğrenci vizesi için gerekli evrakları , bir iş yerinde maaşlı bordrolu çalışan bir adayın hazırlayacağı evraklardan çok farklı olacaktır. Hatta ve hatta İngiltere öğrenci vizesine başvuran 2 üniversite öğrencisinin bile konsolosluğa sunacağı evraklar farklılık göstermektedir.

Kısa dönem yaz ayında İngilterede bir dil okuluna gitmek isteyen bir üniversite öğrencisi sadece Universitesinin öğrenci işlerinden öğrenci belgesi alması yeterli olurken daha uzun dönem gidecek olan bir üniversite öğrencisi ise ( 6 ay ve üzeri ) Üniversitesinin öğrenci işlerinden okul kayıt dondurma belgesi alma ve bunu konsolosluğa ibraz etmek zorunda olacaktır. Finansal evraklarda farklılıklar göstermektedir. Bir başkası sponsor olan aday ile hem okuyup hemde çalışan ve kendi kendini finanse edecek adayların konsolosluğa sunacakları evraklarda farklılık gösterecektir.

Hatta çalıştığı için iş yerinden de birçok evrak alması gerekecektir. Bu evraklar arasında işe giriş bildirgesi , maaş bordrosu , iş yeri izin yazısı ve imza sirkülerleri sayılabilir. Öğrenciler için transcript , Profesörlerinden alacağı bir referans mektubu da öğrenci vizesi gerekli evrakları arasına eklenmelir. İngiltere öğrenci vizesi için gerekli evraklar o kadar çok değişkenlere bağlıdır ki onun için her aday ayrı ayrı değerlendirilmeli ve her adaya göre bir İngiltere öğrenci vizesi gerekli evrak listesi hazırlanmalıdır.

Tier 4 Öğrenci vizesi ve İngiltere öğrenci vizesi

29 Yıllık deneyimiz sayesinde İngiltere Öğrenci vize başarımız çok yüksektir. Adayları tek tek vizeye hazırlamak suretiyle vize almalarını sağlamaktayız. Vize konusu çok derin bir konu olduğundan dolayı bir makalede herşeyi anlatmak pek kolay değildir. Bundan sonraki vize makalelerimizde diğer vize türü olan akademik vizede diye bilinen Tier 4 Öğrenci vizesi ile ilgili İngiltere öğrenci vizesi için gereklı evraklarını anlatacağız. Bu Tier 4 Öğrenci vizesi türünde yıldan yıla bile istenen evraklar değişiklik göstermektedir. Mesela İngiltere öğrenci vizesi için gerekli evraklar 2018 yılında farklı 2017 yılnda farklı olmuştur. Bu neden ile sürekli İngiliz Home office ( İçişleri bakanlığı ) sayfası takip edilmeli ve değişikliklerden anında haberdar olunması gerekmektedir. Aksi taktirde eksik yad ayanlış evraklar ile başvuru yapmak suretiyle vizeden red almak kaçınılmazdır.

İngiltere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

duvar saksısı Sukulent Çeşitleri satın al Boyler Serpantin Tamiri Boyler Tamiri Boyler Servisi