Tier 4 Vize Mülakat Soruları

tier 4 vizesi mülakatı

İngiltere’de MBA ( İşletme Yüksek Lisans ) yapmayı isteyenlerin başvurması gereken vize türü Tier 4 vizesidir. İngiltere Tier 4 Akademik vizesinde yapılan Tier 4 vizesi mülakat için iyi bir hazırılık yapılması gerekmektedir.

Tier 4 vizesinde ki en can alıcı nokta vize başvurusu esnasında skype üzerinden yapılan Tier 4 vize mülakatı dır. Bu mülakat sizin vize alıp alamayacağınızı belirleyecektir. Mülakat haricindeki evraklar zaten herkezin hazırladığı standart evraklardır. Bu evraklarda zaten hata yapmak çok zordur.

Tier 4 vizesi diğer adıylada Puana dayalı ( Point Based ) vize diye bilinir. Vizenin sorunsuz alınabilmesi için toplam 40 Puan alınması gerekmektedir. Bu 40 puan nerden gelmektedir. 30 Puanı İngiltere’den gelecek London School of Commerce yada akredite olmuş üniversitesi olan University of West Scotland ‘dan gelecek olan CAS ( Confirmation of Accceptance for Studies ) mektunu olarak bilinen evraktır. 10 Puanda bankada 28 gündür konsolosluğun belirlediği miktardaki paranın yattığını belgeleyen banka evraklarıdır ( hesap hareket ekstreleri ve banka yazıları ) Bu iki belgeyi sağlayan herkez 40 puan almış sayılır.

Bu arada London School of Commerce’den yada akredite olan okulları olan University of West Scotland‘dan CAS mektubunu alabilmeniz için okulun istediği belgeleri okula sunmanız gerekir. Bunlar arasında en başta IELTS for UKVI olarak bilinen İngilizce seviyenizi kanıtlayan belge gelmektedir. Okuldan okula değişmek ile birlikte IELTS for UKVI skorunuz en az konsolosluğun kabul ettiği en düşük alt sınır olan 6.0 olmalıdır. Bu sınav 4 bölümden oluşmaktadır.

Okuma , yazma , dinleme ve konuşma. Bu dört bölümün ortalaması her bölümden en az 5.5 olmak kaydıyla 6.0 olmalıdır. Zaten İngiltere Tier 4 vizesi mülakat başarısı için IELTS for UK VI dan en az 6.0 almış olmanız gerekir. Aksi taktirde skype mülakatında Tier 4 vize mülakat soruları size çok zor gelecektir. Mülakat esnasında Tier 4 vize soruları skype üzerinden İngiliz bir yetkili tarafından size sorulacak ve kayıt altına alınacaktır.

Tier 4 Vize Mülakat Soruları

Bu kayıt daha sonra vize evraklarınız ile birlikte vizeyi inceleyecek vize memuruna gönderilecektir. Bu sebep ile Tier 4 Vize mülakat soruları tarafınızdan son derece dikkatlice cevaplanmalıdır. Bu sorulara vereceğiniz yanlış yada çelişkili cevaplar Tier 4 vize redi almanıza neden olacktır. Öncelikle Timoti Yurtdışı Eğitim olarak Tier 4 Vize mülakatı için siz öğrencilerimizi en iyi şekilde hazırladığımızdan emin olabilirsiniz.

Tier 4 Vize Soruları Nelerdir?

Peki bu Tier 4 vize soruları nelerdir ? Bu sorular adaydan adaya değişiklik göstermek ile birlikte bazı ana temel soruları içermektedir. Özelikle İngiltere Tier 4 Vizesi mülakat soruları arasında ilk sorulacak olan soru sizlerin neden İngiltre’de MBA ( İşletme Yüksek Lisansı ) yapmak istediğiniz gelmektedir. Arkasından neden bu okulu seçtiğiniz , Eğitiminizi tamamladıktan sonra ne yapmayı planladığınız , İngiltere’deki eğitiminiz boyunca yapacağınız masrafları kimin karşılayacağı , Türkiye’deki eğitiminiz , İngiltere’de tanıdığınızın olup olmadığı , Konaklamayı nasıl halledeceğiniz , çalışmayı düşünüp düşünmediğiniz gibi sorular gelecektir.

Tier 4 Vize Mülakatı

Bu sorular haricinde tabii adayına göre birçok yatay soruda gelebilmektedir. Mesela daha önce İngiltere’ye dil eğitimi için gitmiş adaylara bu İngiltere’de aldıkları dil eğitimi ile ilgili sorular sorulabilir. Mülakat genelde 3 – 5 dakikayı geçmemektedir. Ama bazen Tier 4 vize mülakatı uzaya bilmektedir. Bunun için her konuda hazırlıklı olmalısınız. Bazen konaklamanız ile ilgili detaylı sorular gelebilmektedir. Konaklamanız ile okuyacağınız kampüs arasındaki ulaşım bile sorulabilmektedir. İngiltere’de yaşam ile ilgili sorularda gelebilir. Kısacası bu Tier 4 vize mülakatı için dersinizi iyi çalışmanız gerekmektedir.

İngiltere’deki eğitiminiz ile ilgili her konuya hakim olmalısınız. Sorulan sorulara cevap veremezseniz vize memuru sizlerin gerçekten İngiltere’de eğitim almak gibi bir düşünceniz olmadığına karar verebilir. Özelikle alacağınız eğitim ile ilgili tüm sorulara tereddütsüz ve hızlı cevaplar vermelisiniz. Okulun adı , okuyacağınız bölüm , okuyacağınız kampüs , konaklayacağınız adres , okulun ücreti gibi detayalr çok önemlidir. Bunun haricindeki şahsi sorularada hızlı ve inandırıcı cevaplar vermelisiniz.

İngiltere

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

duvar saksısı Sukulent Çeşitleri satın al Boyler Serpantin Tamiri Boyler Tamiri Boyler Servisi