Tier 4 Vizesi

İngitere’de İşletme Yüksek Lisansı yapacaksanız Tier 4 vizesi ihtiyacınız olan anahtardır. Göreceli olarak diğer vize katagorilerine göre daha kolay bir vize türüdür. Bunun en başlıca sebeplerinden biri daha denetimli bir vize türü olması ve akademik kariyer hedefleyen adayların başvurmasıdır.

Diğer bir adıda Puana dayalı vize sistemidir ( Point based System ) . Toplam 40 puanı eksiksiz olarak almanız gerekmektedir. 40 Puanı alan her aday teorik olarak vizeyi almış sayılmak ile birlikte yeni eklenen Kredibilite mülakatı sebebiyle son karar vize memurunundur.

Tier 4 öğrenci vizesi

Tier 4 Vizesi Nasıl Alınır

30 Puanı CAS Numarası olarak bilinen ( Confirmation of Acceptance for Studies -Eğitim için kabul Onayı ) Highly Trusted Sponsor ( Yüksek Güvenirlirlikli Sponsor ) yani Üniversite tarafından düzenlenen bir numaradan alınmaktadır ve her öğrenci için Üniversite tarafından bir eşi olmayack şekilde üretilir. Üniversite bu CAS numarsını üretmek için sizden bazı evraklar isteyecektir. Bu evrakları Üniversiteye sunmanızı takiben Üniversite bu numarayı üretip size iletecektir.

Tier 4 Vizesi İçin Gerekli Belgeler

Nedir bu evraklar ? ( İşletme Yüksek Lisansı – MBA yapacak adaylar için )

1 ) 4 Yıllık Üniversite mezunu olduğunuza dair diploma.

2 ) Transcript ( Bazı Üniversiteler not ortalaması isteyebilir )

3 ) Bankada yeterli paranız olduğunu gösterir banka mektubu. Bu miktar İngiliz Konsolosluğunun vize vermek için istediği 1 yıllık yaşam giderleri + üniversitenin 1 yıllık ücreti kadar olmalıdır. Bu miktar değişkenlik göstermektedir. Başvuracağınız tarihdeki miktarı sizlere söyleyeceğiz.

4 ) IELTS for UKVI skorunuz. Min 6.0 olmak zorundadır bu skor.

5 ) Neden MBA yapmak istediğini anlatan niyet mektubu.

Not : şart olmamak ile birlikte iş deneyimi yada Profesör referanslarınız kabul almanızı ve hatta vizeyi kolay almanıza yardımcı olacaktır.

Geriye kalan 10 Puanda bankada 28 gün kuralı ile duran paranızı kanıtlamanız ile alınır.

28 Gün Kuralı Nedir ?

Konsolosluğun görmek istediği yukarıda da belirtiğimiz miktarın bankadaki hesabınızda 28 gün boyunca hiç çekilmden ve istenilen miktarın altına düşmeden durması kuralıdır.

Bu iki kriter CAS numarsı ve bankadaki 28 gün kuralıyla durun paranız var ise 40 Puanı aldınız demektir. Geriye sadece Vize başvurunuz doğru yapmak ve vize başvurusu esnasındaki Yukarıda değindiğimiz Kredibilite mülakatını aşmak kaldı demektir.

Tier 4 Vizesi Mülakat

Bu mülakat neden yapılmaktadır ?

Mülakat gerçek bir öğrenci olup olmadığınız kontrol etmek için yapılır. Mülakat sırasında, geçmiş eğitimiz , varsa daha önceki İngiltere ziyaretleriniz,İngiltere’de planladığınız eğitim, Eğitim alacağınız Üniversiteyi neden seçtiğiniz , kursunuzun içeriği , İngiltere’deki eğitiminizi nasıl finanse edeceğiniz , nasıl bir konaklama düşündüğünüz , konaklamanızı ayarlayıp ayarlamadığınız gibi sorular sorulmaktadır.

Timoti Yurtdışı Eğitim olarak bizler sizi bu mülakata en iy işekilde hazırlamaktayız. Tier 4 Vizenizi sorunsuz bir şekilde almanız için 29 Yıllık tecrübemizle size her türlü danışmanlığı ÜCRETSİZ olarak vermekteyiz.

Bize Ulaşın

Tier 4 Vizesi hakkında bilgi almak veya başvuru yapmak için iletişime geçebilirsiniz